Fotowoltaika to energia przyszłości

Energia pozyskiwana z promieniowania słonecznego to przyszłość oraz alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań. Dzięki zaawansowanym technologicznie panelom fotowoltaicznym możliwe jest uniezależnienie się od zewnętrznych dostawców prądu i znaczne zredukowanie kosztów pozyskiwania energii. Stawiając na nie, wybierasz niezawodność na przestrzeni wielu lat i szybki zwrot z inwestycji. Co więcej, oferowane przez nas solary słoneczne są bezobsługowe, szybkie w montażu i niezwykle opłacalne. Dzięki nim chronisz także środowisko naturalne – panele fotowoltaiczne nie wytwarzają CO2 i innych szkodliwych związków, dlatego warto inwestować w nie dla dobra naszej planety, a także nas samych i przyszłych pokoleń. W Solaris Pro, wraz ze swoimi klientami, TWORZYMY PRZYSZŁOŚĆ. Dołącz do zadowolonych posiadaczy fotowoltaiki i bądź EKO!

Panele fotowoltaiczne pozwalają czerpać darmową energię z promieniowania słonecznego i szczególnie polecane są teraz, gdy ceny prądu rosną w bardzo szybkim tempie. Jeżeli chcesz uniezależnić się od zewnętrznych dostawców i zasilić dom lub dowolny obiekt w energię elektryczną, postaw na Solaris Pro. Od lat naszą specjalnością są kompleksowe rozwiązania z zakresu energii odnawialnej, które oferujemy zarówno klientom indywidualnym, jak i biznesowym.

Gwarancja

Fotowoltaika to branża, w której profesjonalizm i doświadczenie są na wagę złota. Dlatego nasz zespół doświadczonych specjalistów zapewnia profesjonalne usługi projektowania i montażu systemów fotowoltaicznych. Korzystamy z oryginalnych komponentów od najlepszych producentów i nie idziemy na kompromisy jeżeli chodzi o jakość.

Standardem jest aż 25-letnia gwarancja na każdą instalację fotowoltaiczną wykonaną przez Solaris Pro!

Z czego składa się nowoczesny system fotowoltaiczny?

Najbardziej widoczną częścią fotowoltaiki są panele fotowoltaiczne, inaczej zwane panelami słonecznymi lub solarnymi, których zadaniem jest pobieranie energii ze słońca. Panele montowane są najczęściej na dachach budynków, ale też bezpośrednio w gruncie, zazwyczaj od strony południowej, aby pozyskiwać jak najwięcej energii słonecznej. Rozwiązania te wpisały się już na stałe w krajobraz Polski, a ich popularność wciąż rośnie. Panele fotowoltaiczne coraz chętniej wykorzystują zarówno firmy, od sektora MSP po duże przedsiębiorstwa, jak i gospodarstwa indywidualne zlokalizowane między innymi na terenach Małopolski. Nic dziwnego. Korzyści z montażu fotowoltaiki są bowiem ogromne.

Jak działają panele fotowoltaiczne?

Panele fotowoltaiczne pobierają darmową energię słoneczną i przekształcają ją w prąd elektryczny tzw. stały, który transmitowany jest do serca fotowoltaiki, czyli falownika, inaczej nazywanego inwerterem. To specjalistyczne urządzenie, zamieniajaće prąd stały w zmienny, który może być z powodzeniem wykorzystywany przez wszystkie urządzenia elektryczne w domu i przedsiębiorstwie. Nie można zapomnieć o akcesoriach i osprzęcie do montażu fotowoltaiki. Ważne jest, żeby wszystkie komponenty zestawu były wysokiej jakości.

Dla optymalnego działania fotowoltaiki niezwykle istotny jest odpowiedni dobór parametrów rozwiązania. Należą do nich między innymi:

  • rodzaj konstrukcji pod panele fotowoltaiczne,
  • ich umiejscowienie,
  • czy moc falownika.

Dlatego warto skorzystać z usług profesjonalnego i sprawdzonego dostawcy usług w zakresie fotowoltaiki, który podpowie, jakie rozwiązania wybrać.

Jak zamówić dobry system fotowoltaiczny?

Mamy wieloletnie doświadczenie w montażu fotowoltaikiSkontaktuj się z naszymi ekspertami, którzy fachowo doradzą jaki system najlepiej sprawdzi się w Twoim obiekcie oraz wskażą jakie komponenty systemu zastosować, aby Twoje gospodarstwo domowe lub firma uzyskało maksimum korzyści z montażu paneli fotowoltaicznych. Polecamy zacząć od audytu energetycznego. To specjalistyczna usługa, którą oferujemy naszym Klientom z Krakowa i innych miast przed wdrożeniem fotowoltaiki. Audyt energetyczny polega na weryfikacji poziomu energooszczędności danego obiektu. W trakcie audytu przeprowadzamy szczegółową kontrolę działania systemów grzewczych, wentylacji, a także szczelności okien i drzwi. Dzięki temu możemy wskazać ewentualne nieprawidłowości oraz bardzo precyzyjnie dostosować wielkość i rodzaj instalacji fotowoltaicznej do potrzeb energetycznych danego Klienta.

Jakie są dodatkowe możliwości instalacji fotowoltaicznej? – poznaj zalety instalacji z magazynem energii

System fotowoltaiczny można rozbudowywać o dodatkowe funkcjonalności. Niezwykle praktycznym rozwiązaniem jest instalacja fotowoltaiczna z magazynem energiiMagazyny energii to urządzenia przystosowane do przechowywania energii elektrycznej wyprodukowanej przez system fotowoltaiczny. Dzięki temu można korzystać z nadwyżek energii na przykład wtedy, gdy dzień jest pochmurny lub gdy stawki za prąd u naszego dostawcy energii energetycznej są najwyższe. Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii pozwala zatem jeszcze bardziej oszczędzać.

Fotowoltaika: Małopolska – z jakich dotacji można skorzystać?

Decydując się na montaż paneli fotowoltaicznych, można skorzystać z wielu atrakcyjnych dotacji. Sprawdź, jakie są aktualne możliwości – pomożemy Ci w uzyskaniu dofinansowania.

Instalacje fotowoltaiczne: Kraków

Zobacz nasze instalacje fotowoltaiczne w Krakowie i całej Małopolsce. Zamontowaliśmy setki systemów fotowoltaicznych na terenie Małopolski, nie tylko w Krakowie – stolicy regionu, ale też w sąsiednich gminach małopolskich m.in. Zabierzowie, Wieliczce, Skawinie, Oświęcimiu, Olkuszu, Krzeszowicach, Kryspinowie oraz Chrzanowie i wielu innych. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

POSTAW NA SPRAWDZONĄ JAKOŚĆ!