...

Magazyny energii

- niezależność i wygoda na najwyższym poziomie

Magazyny energii cieszą się coraz większą popularnością wśród klientów. Jest to związane z bardzo dużym zapotrzebowaniem na energię w dzisiejszych czasach. W dobie drastycznych zmian klimatycznych i konieczności dbania o środowisko naturalne wiele osób decyduje się na pozyskiwanie energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii. O ile te sposoby są już całkiem dobrze opracowane, prawdziwym wyzwaniem jest przechowywanie wytworzonej energii.

35194

Magazyn energii – korzystaj z zapasów przez cały rok!

Wydajność instalacji fotowoltaicznej w głównej mierze zależy od panujących w danym dniu warunków atmosferycznych. Z tego względu produkcja energii bardzo często nie pokrywa się z aktualnymi potrzebami użytkowników. Aby móc odkładać zapasy na chłodniejsze okresy roku i stać się w pełni niezależnym od rosnących cen prądu, warto zainwestować w wydajny magazyn energii. Dzięki niemu zarówno gospodarstwa domowe, jak i duże firmy będą mogły osiągnąć nawet do 90% samowystarczalności energetycznej.

Jak działają magazyny energii?

Magazyn energii to po prostu akumulator, czyli ogniwo, które charakteryzuje się określoną liczbą cykli ładowania. Urządzenia te działają w oparciu o odwracalne reakcje chemiczne. W ten sposób pracują również akumulatory w naszych telefonach czy najnowszych samochodach.

Do najważniejszych parametrów opisujących pracę konkretnego magazynu należą pojemność oraz moc. Pojemność mówi o tym, ile kWh można zmieścić w urządzeniu, z kolei moc w kW opisuje, z jaką mocą można ładować lub rozładowywać akumulator.

IMG-5443

Domowe magazyny energii dla każdego

Magazyny energii pozwalają przechowywać nadwyżki w produkcji energii przez fotowoltaikę i korzystać z nich w okresie, kiedy instalacja jest mniej wydajna. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które największą ilość prądu wykorzystują rano lub wieczorami, czyli wtedy, kiedy warunki atmosferyczne są najmniej sprzyjające dla paneli PV.

Magazyny energii będą również świetnym wyborem w przypadku właścicieli domów, znajdujących się w miejscach narażonych na przerwy w zasilaniu.

Magazyny energii elektrycznej — sposób na jej efektywne gromadzenie

Magazyny energii do fotowoltaiki pozwalają na magazynowanie prądu wyprodukowanego dzięki pracy instalacji fotowoltaicznej, którego ilość przekracza zapotrzebowanie energetyczne budynku w momencie wytworzenia. Bez takich rozwiązań energia otrzymana z promieniowania słonecznego najczęściej po prostu przepadała, choć istniała też inna opcja. Mowa o przekazaniu nadwyżki wytworzonego prądu do sieci energetycznej — dla wielu prosumentów wariant ten także jednak nie był satysfakcjonujący. Magazyny energii elektrycznej okazały się więc niezwykle praktycznym, a zarazem korzystnym rozwiązaniem, które pozwoliło na maksymalizację efektywności korzystania z zalet fotowoltaiki. W naszej firmie pomagamy w osiągnięciu tego celu.

Odpowiednio dobrane magazyny energii do fotowoltaiki

Niezależność energetyczna, brak obaw o wzrost cen prądu, ochrona przed niespodziewanymi przerwami w dostawach — magazyny energii elektrycznej do instalacji fotowoltaicznej mogą okazać się nieocenioną pomocą oraz rozwiązaniem o znacznej praktyczności na co dzień. Współpraca z naszą firmą pozwoli cieszyć się wszystkimi ich zaletami. Proponujemy montaż i wdrażanie magazynów energii do fotowoltaiki z wykorzystaniem najnowocześniejszego, niezawodnego sprzętu renomowanych producentów. W ten sposób jesteśmy w stanie dobrać urządzenia o optymalnych parametrach, dostosowane do indywidualnych potrzeb, spełniające swoje zadanie przez długie lata. W połączeniu z usługami serwisowymi odpowiadamy przez to na wszelkie oczekiwania.

Magazyn energii do istniejącej instalacji fotowoltaicznej

Magazyn energii elektrycznej to znakomity wybór do fotowoltaiki, który warto uwzględnić już na etapie projektowania całej instalacji i dobierania komponentów. Nie oznacza to jednak, że posiadacze gotowego systemu nie mogą skorzystać z zalet tego nowoczesnego rozwiązania. Specjaliści z naszej firmy mogą bowiem zaproponować magazyn energii do istniejącej instalacji fotowoltaicznej. Dobierzemy urządzenia perfekcyjnie współpracujące z zamontowanymi wcześniej komponentami, co zagwarantuje niezawodność pracy całości, a zarazem umożliwi bezproblemową implementację systemu magazynowania prądu.

Niezawodne magazyny energii: fotowoltaika dla domu albo firmy

Firma SOLARIS PRO oferuje magazyny energii elektrycznej zarówno z myślą o fotowoltaice wykorzystywanej przez odbiorców prywatnych w domach jednorodzinnych, jak i o użytkujących ją przedsiębiorcach. Dla Klientów indywidualnych staną się one znakomitym usprawnieniem umożliwiającym jeszcze efektywniejsze zasilanie mieszkania ekologicznym prądem pozyskiwanym ze słońca, natomiast w biznesie okażą się doskonałą, korzystną inwestycją. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Magazyny energii SOLARIS PRO

W ofercie SOLARIS PRO znajdują się magazyny energii, które sprawią, że Twoja instalacja fotowoltaiczna będzie jeszcze bardziej efektywna. Wyróżnia nas fachowa wiedza i profesjonalne podejście do każdego klienta – zapewniamy pełne wsparcie i doradztwo w kwestii doboru odpowiedniego urządzenia.

Oferujemy również usługi z zakresu montażu i serwisu. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

POSTAW NA SPRAWDZONĄ JAKOŚĆ!