Magazyny energii

- niezależność i wygoda na najwyższym poziomie

Magazyny energii cieszą się coraz większą popularnością wśród klientów. Jest to związane z bardzo dużym zapotrzebowaniem na energię w dzisiejszych czasach. W dobie drastycznych zmian klimatycznych i konieczności dbania o środowisko naturalne wiele osób decyduje się na pozyskiwanie energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii. O ile te sposoby są już całkiem dobrze opracowane, prawdziwym wyzwaniem jest przechowywanie wytworzonej energii.

sungrow-emea-ceTSHQ0qars-unsplash

Magazyn energii – korzystaj z zapasów przez cały rok!

Wydajność instalacji fotowoltaicznej w głównej mierze zależy od panujących w danym dniu warunków atmosferycznych. Z tego względu produkcja energii bardzo często nie pokrywa się z aktualnymi potrzebami użytkowników. Aby móc odkładać zapasy na chłodniejsze okresy roku i stać się w pełni niezależnym od rosnących cen prądu, warto zainwestować w wydajny magazyn energii. Dzięki niemu zarówno gospodarstwa domowe, jak i duże firmy będą mogły osiągnąć nawet do 90% samowystarczalności energetycznej.

Jak działają magazyny energii?

Magazyn energii to po prostu akumulator, czyli ogniwo, które charakteryzuje się określoną liczbą cykli ładowania. Urządzenia te działają w oparciu o odwracalne reakcje chemiczne. W ten sposób pracują również akumulatory w naszych telefonach czy najnowszych samochodach.

Do najważniejszych parametrów opisujących pracę konkretnego magazynu należą pojemność oraz moc. Pojemność mówi o tym, ile kWh można zmieścić w urządzeniu, z kolei moc w kW opisuje, z jaką mocą można ładować lub rozładowywać akumulator.

vivint-solar-9CalgkSRZb8-unsplash
mischa-frank-6M9OhcblUHM-unsplash

Domowe magazyny energii dla każdego

Magazyny energii pozwalają przechowywać nadwyżki w produkcji energii przez fotowoltaikę i korzystać z nich w okresie, kiedy instalacja jest mniej wydajna. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które największą ilość prądu wykorzystują rano lub wieczorami, czyli wtedy, kiedy warunki atmosferyczne są najmniej sprzyjające dla paneli PV.

Magazyny energii będą również świetnym wyborem w przypadku właścicieli domów, znajdujących się w miejscach narażonych na przerwy w zasilaniu.

Magazyny energii SOLARIS PRO

W ofercie SOLARIS PRO znajdują się magazyny energii, które sprawią, że Twoja instalacja fotowoltaiczna będzie jeszcze bardziej efektywna. Wyróżnia nas fachowa wiedza i profesjonalne podejście do każdego klienta – zapewniamy pełne wsparcie i doradztwo w kwestii doboru odpowiedniego urządzenia.

Oferujemy również usługi z zakresu montażu i serwisu. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Oszczędzaj i bądź eko już dziś!